Kingston

East: Brenton McLean, Dunoon Park Technical High, 8 Cawley Road, Kingston 2, 928-1137/9.

West: Ms. Felicia Taylor, St. Anne's High School, 83 1/2 Oxfod St., Kingston, 922-6964.

North Central: Raphael Davis, Jessie Ripoll Primary, 26 South Camp Road, Kingston 4, 928-1024.

South Central: Paula Plummer, Calabar Infant, Primary and Junior High, 2A Sutton Sreet, 922-3111.

 


St. Andrew

East: Winston Roy Smith, Constitution Hill Primary School, Constitution Hill P.A. St. Andrew, 750-9242.

North Central: Dawn Steele, The Queen's School, 4-10 Central Avenue, 924-2997.

South West: Raymond Simmonds, Tavares Gardens Primary School, P.O. Box 105 Kingston 11, 757-0516.

West Central: Debbie Meek, Calabar High School, 61 Red Hills Road, Kingston 10, 931-2464.

North West: Horatio Mason, Oberlin High School, Lawrence Tavern, St. Andrew, 942-6940/942-6944.

Gordon Town: Trudy Dacres-Beepatt, Louise Bennett Coverly All Age, Gordon Town P.O., St. Andrew, 702-1865.

North: Tamashella Smith, Golden Spring Primary School, Temple Hall Stony Hill, 942-5075.

Central: Vivie Mothersill, Trench Town Primary School, Seventh Street, St. Andrew, 989-7504/922-0060.

 


St. Thomas

East: Beverly Edmondson, Bath Primary and Junior High, Bath P.O., St. Thomas, 703-4590.

West: Mowayne Brown, Yallahs High School, Yallahs P.O. Box, 982-5068.

Central: Jacqueline Hendricks, Middleton Primary School, Spring Garden P.A., St. Thomas, 703-1395.

Blue Mtn. Valley: Dian Ramsay, Hillside Primary School, Seaforth P.O., St. Thomas, 706-2973.

 


Portland

East: Mrs. Albertha Drackett, Fair Prospect High Sch., Priestman's River P.O.

Rio Grande: Mr. Ernie Garrick, Black Hill All Age School, Hope Bay P.O.

Port Antonio: Mrs. Karlene Bowen, Boundbrook Infant School, Pt. Antonio P.O.

St. George's: Mrs. Veronn Alridge Sterling, Comfort Castle Primary & Jnr. High School, Comfort Castle P.O.

 


St. Mary

East: Mrs. Neisha Brackenridge Reid, Devon Pen All Age School, Devon Pen P.A.

Central: Ms. Latoya Shaw, Highgate Primary & Jnr. High School, Highgate P.O.

North: Ms. Aldine Grant, Galina Primary School, Galina P.A.

Richmond: Mr. Antonio Wright, St. Mary Technical High School, Richmond P.O.

West: Miss Thelfa Francis, Goshen Primary School, Lucky Hill P.O.

 


St. Ann

Ocho Rios: Ms. Beverly Rose, Parry Town Primary School, Ocho Rios P.O.

St. Ann's Bay: Ms. D'Audry Miller Hudson, Steer Town Pri. & Jnr. High Sch., Steer Town P.O.

Claremont: Ms. Donnett Douce, Waltham Primary School, Bensoton P.O.

Brown's Town: Ms. Suzette Douglas, Madras All Age Sch., Madras P.A.

Moneague: Ms. Opal Brown, Turnberry Priamry School, Blackstonedge P.O.

Alexandria: Mr. Kerrol Lyons, Murray Mtn. Primary School, Calderwood P.O.

 


Trelawny

Central

President: Doreth Barnett-Levy, Clark's Town Primary, Clark's Town P.O., 282-6489.

Secretary: Lyssette Hawthorne Wilson, Westwood High School, Stewart Town P.O., 372-7558

 

Queen of Spain

President: M.E. Wright Shaw, Hampden Primary, Bounty Hall P.O., 410-8135.

Secretary: Maria Joseph Hemmings, Wakefield Primary, Wakefield P.O., 435-6473.

 

Falmouth

President: Lisa Boothe, Falmouth Infant, Pitt Street, 846-7997.

Secretary: Dennica Downer, Hague Primary, Hague District, 390-6611.

 

Upper Trelawny

President: Hope Arthurs, Wait-A-Bit All Age, Albert Town P.O.

Secretary: Ivorine Pitters, Albert Town High, Albert Town P.O., 899-6128.

 


St. James

Montego Bay I

President: Berle Hylton, Barracks Road Primary, Barracks Road, 489-4843.

Secretary: Margaret Reece-Craigie, Cornwall College, Orange Street, 844-2297.

 

Montego Bay II

President: Lewin Lewis, Johns Hall All Age, John's Hall P.O., 460-5853.

Secretary: Erica Scott, Granville All Age, Granville P.O., 886-7301.

 

Montego Bay III

President: Onex Bowen, Mt. Zion Primary, Rose Hall P.O., 442-8255.

Secretary: Hervelyn Forbes, John Rollings Success Primary, Rose Hall P.O., 844-0222.

 

Anchovy

President: Erica Evans, Bickersteth Primary, Cambridge P.O., 398-1283.

Secretary: Marion Allen, Bickersteth Primary, Cambridge P.O., 375-1755.

 

Cambridge

President: Coleen Hayles, Cambridge Infant, Cambridge P.O., 484-2140.

Secretary: Trishawn Troupe, Cambridge Primary, Cambrdige P.O., 435-8425.

 

Upper St. James

President: Lessanne Thompson, Garlands Primary & Junior High, Garlands P.A., 430-6677.

Secretary: Kasha Perkins, Chatsworth All Age, Maroon Town P.O., 405-7699.

 


Hanover

Hopewell

President: Monique Williams, Merlene Ottey High, Great Valley P.O., 580-7127.

Secretary: Perronet Hall-Riley, Sandy Bay Primary & Junior High, Sandy Bay P.O., 894-8188.

 

Lucea

President: Doreen Cragie, Rusea’s High, Watson Taylor Drive, 408-2165.

Secretary: Sharon Chapman, Lucea Primary, Malcolm Heights, 413-0588.

 

Knockalva

​President: Samuel Roberts, Knockalva Technical, Ramble P.O., 397-4955.

Secretary: Carlene Gold, Knockalva Agri., Ramble P.O., 895-8873.

 

Green Island

President: Shernette Shaw, Church Hill Primary, Santoy P.A., 587-9164.

Secretary: Antoinette Levy-Riley, Cave Valley All Age, March Town P.O., 609-0619.

 


Westmoreland

Little London

President: Camille Davis Williams, St. Paul’s Primary, Little London P.O., 577-7734.

Secretary: Floyrece Campbell, St. Paul’s Primary, Little London P.O., 386-9365.

 

Darliston

President: Collin Campbell, Darliston Primary, Darliston P.O., 955-0512.

Secretary: Stacy-Ann Watt Shearer, Maud McLeod High, Darliston P.O., 895-9304.

 

Petersfield

President: Novlette Brown, Porter’s Mountain Primary, Porters Mt. P.O., 429-4403.

Secretary: Marie McIntosh Lawrence, Haddo Primary, Ramble P.O., 484-3450.

 

Grange Hill

President: Jacqueline Barrett-Dillon, Grange Hill Primary, P.O. Box 23, Grange Hill, 805-3754.

Secretary: Suzette Reid, Peggy Barry Primary, Grange Hill P.O., 364-5626.

 

Savanna-la-mar

President: Monique Neita, Mannings High, Beckford Street, Savanna-la-mar P.O., 868-8558.

Secretary: Christena Johnson, Llandilo School of Special Education, Savanna-la-mar P.O., 587-9190.

 

Whitehouse

President: Norman Johnson, New Hope PJH, P.O. Box 43, Grange Hill, 354-2009.

Secretary: Betty Drummond Gayle, Mearnsville All Age, Cave P.O., 866-2665.

 

Bethel Town Lamb’s River

President: Michelle Johnson, Dundee All Age, Dundee P.A., 389-7461.

Secretary: Christina Davids, Dundee All Age, Dundee P.A, 445-4731.

 


St. Elizabeth

Parish President: Steve Jones, Potsdam District, Munro College P.O., 339-4740/397-5262.

Pedro Plains: André Burton, Newcombe Valley Primary, Watchwell P.A., 477-5149.

North East (Balaclava): Iona Grey, Balaclava Primary, Balaclava P.O., 359-3338/963-2585.

North West (Maggotty): Simone Green-Johnson, P.O. Box 4, Maggoty, 885-7200/966-4354.

Black River: Karen Stachan, Black River High School, 80 High Street, 488-1638/965-5763.

South East: Shana Allen, Bull Savannah Primary, Bull Savannah P.O., 861-0308.

Central: Vandolyn Foster, Nain Primary & Jnr. High Sch., Nain P.O., 864-5239/963-6198.

New Market: Lois Dennis, Happy Grove Primary, New Market P.O., 407-4465/775-7213.
 

Public Relations Officer: Simone Green-Johnson, 885-7200/966-4354.

Sports Coordinator: Prince Rowe.

 


Manchester

Parish President: Eyon Williams, Asia District, Pratville P.O., 384-7266/324-8835.

North West: Dean Lalor, Nazareth All Age, Maidstone P.O., 868-7429.

East Central: Jonelle Murray, DeCarteret College, 2 Woodlawn Road, Mandeville, 848-8013.

Porus: David Powell, Porus High School, 22 Baptist Street, 812-8077.

North: Kaydian Scott, Christiana Moravian, 408-7165.

West Central: Shelly Ann Bruce-Reid, Manchester High School, Perth Road, Mandeville, 455-3492.

South: Denise Brown, Frankfield Primary & Infant, Pratville P.O., 880-4695.

 

Public Relations Officer: Merrick Scully, 351-6091/310-7056.

Sports Coordinator: Karl Smith, 379-6261/351-7750.

 


Clarendon

Parish President: Louann Bramwell-Shakes, 6 Inglewood Drive, May Pen P.O., 791-0655/986-5570.

Chapelton: Pauline Phillips-Welcome, Mitchell's Hill Primary, Mitchell's Hill P.A., 390-5714.

May Pen: Shelly Ann Hamilton, Mount Zion Basic, Palmers Cross, 467-4430.

Mocho: Violet Thomas-Thompson, Victoria Primary Sch., Gloucester P.A., 358-5586.

Vere: Terry Ann Chambers, Salt Savannah Primary & Infant, Rocky Point P.O., 365-8073.

Kellits: Tracy-Ann Mahoney, Croft's Hill Primary & Jnr. High School, Croft's Hill P.O., 887-2098.

Frankfield: Alwyne McLeod, Leicesterfield Infant Pri. & Jnr. High Sch., Nine Turns P.A., 387-5421.

 

Public Relation Officer: Lawrence Dyer, 468-9688.

Sports Coordinator: Orville Mitchell

 


St. Catherine

Linstead: Norman Howell, Jericho Primary School, Linstead P.O., 403-1725.

Guys Hill: Millicent DaCosta, Mt. Nebo Primary School, Benbow P.A., St. Catherine, 944-3837.

North East: Anne Geddes-Nelson, St. Faith's Primary School, St. Faith's District, Glengoffe P.O., 708-1007.

North West: Tashai Davis-Ryan, Marlie Mount Primary & Infant School, Sherman Terrace, Old Harbour P.O., 983-2455/983-0814.

Portmore: Tatricia A. Clarke, Bridgeport High School, 1 Gibson Road Bridgeport P.O., 983-4489.

St. Jago: Violet Hyde, Spanish Town Primary School, 1A White Church Street, Spanish Town P.O., 984-2665.

Troja: Kenrick Bennet, Pear Tree Grove Primary.

Upcoming Events

Friday, September 26, 2014 - 00:01
Saturday, September 27, 2014 - 00:01
Thursday, October 2, 2014 - 00:00
Sunday, October 5, 2014 - 00:00
Wednesday, October 15, 2014 - 00:00